2017 05 29 12 10 53 Solid Color Backgrounds Gallery Page 3
default-logo
tel-icon0532 270 40 43 Bilgi İçin Arayınız

Mimaride yeni yaklaşımlar: Beton parlatma

Comment are off

Beton parlatma nedir ?

Aslında bu sorunun cevabı  neden beton üzerine epoksi, doğal taş vb. gibi kaplama yapıyoruzda gizli. Normal şartlarda ya da eski teknoloji ile betonu kullanılabilir bir zemin yapamadığımızdan, üzerine bir kaplama malzemesi kullanıyoruz.  Peki biz betonu mermer ya da  granit gibi parlak ve kusursuz bir yapıya çevirseydik tüm bu kaplamalara  ihtiyaç duyar mıydık ? Tabii ki HAYIR. Eğer betonun kendisi kullanılabilir bir zemin yapsak tüm bu fazlalıklara neden ihtiyaç duyalım?  Çünkü beton üzerine yapılan her işlem fazladan işçilik, fazladan kaynak tüketimi ve de gereksiz maliyettir. Üstelik beton üzerine bir kaplama yaptığınızda ilerleyen zamanlarda deformasyon ya da bakım gibi fazladan çıkabilecek işleri de baştan kabul etmiş olursunuz. Betonun kendisini kullanılabilir bir yapıya kavuşturan, LAVINA makinalar ve  SUPERABRASIVE elmas teknolojisi ile yapılan zemin iyileştirme işine, beton parlatma diyoruz. Beton parlatma kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir, betonun iyileştirilmesidir. Bu yüzden her kaplama ve kimyasalda oluşabilecek  soyulma, kalkma, çatlama, renk atması vb.  riskleri ortadan kaldırır; böylece çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde etmiş oluruz.  Beton parlatma, geleceğin zemin teknolojisi olarak gösterilmektedir.

“Betonun kendisini zemin olarak kullanabiliyorken  biz neden kaplama yaparak fazladan maliyet oluşturalım ? “ mantığıdır.

Yazar Hakkında
×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize bir e-posta gönderin.info@superabrasive.com.tr

× WhatsApp Canlı Destek