2017 05 29 12 10 53 Solid Color Backgrounds Gallery Page 3
default-logo
tel-icon0532 270 40 43 Bilgi İçin Arayınız

Asit ile aşınmış mermer silimi

Comment are off

Asit ile aşınmış mermer yüzeylerin düzeltilmesi

Mermer, granit gibi doğaltaşlarda karşılaşılan problemlerden biri de aşınmadır. Özellikle mermer, traverten gibi yumuşak taşlar aşındırıcılara maruz kaldıklarında büyük oranda yüzeylerinde deformasyonlara sebep olurlar. Bu deformasyon ya delik şeklinde olur ya da yüzeyde bir dalgalanma oluşturur.

Doğaltaş siliminde temizlik ya da kaymayı engelleme amaçlı asidik sıvılar doğaltaş üzerinde kullanılmamalıdır. Yanlışlık ile üzerine bu tür sıvılar dökülse bile hemen silinmelidir. Burada diğer bir sorun da üzerine asidik sıvı dökülmüş taş silinse bile eğer ki içine nüfuz etmiş ise asit reaksiyonu içten içe devam eder. Hemen olmasa bile zaman içinde taşın yüzeyinde delikler ve deformasyonlar oluşmaya başlar.

Soldaki fotoğrafta da görüldüğü gibi mermerin kaymasını engellemek için üzerine asit ile dalgalana efekti oluşturulmuş fakat estetik açıdan taşın doğal görünümü kaybolmuştur. Doğal taş üzerinde kaymazlık sağlanmak isteniyorsa mekanik olarak elmas aşındırıcılar ile honlama işlemi yapılmalıdır.

Superabrasive ‘in doğaltaş için geliştirdiği elmas aşındırıcılar ile honlama ve parlatma uygulaması başarı ile yapılmaktadır.
 

Sonuç

Yazar Hakkında
×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize bir e-posta gönderin.info@superabrasive.com.tr

× WhatsApp Canlı Destek