2017 05 29 12 10 53 Solid Color Backgrounds Gallery Page 3
default-logo
tel-icon0532 270 40 43 Bilgi İçin Arayınız

Gezegensel dönüş nedir ?

Comment are off

Beton parlatmada en önemli konulardan bir tanesi de zemindeki ondülasyonlardır. Ondülasyon bir zemindeki dalgalanma ölçüsüdür. Tek kafalı silim makinaları ile silim yapıldığında zeminde bu dalgalanmalar meydana gelir. Zemin parladıkça dalgalı bir yüzey ortaya çıkar. Bunu önlemek için en az 3 kafalı ve gezegensel dönüş sistemine sahip beton parlatma makinaları üretilmiştir. Bu makinaların genel ismi grinder ‘dır.

Zemindeki dalgalanma sadece beton parlatmada değil diğer tüm yüzey işlemlerinde önemli bir sorundur. Epoksi öncesi yüzey hazırlık ya da döşeme öncesi silim ve tesviye işlemlerinde de bir o kadar önemlidir.

İşte tüm bu sorunları önlemek için sizin muhakkak grinder kullanmanız gerekir. Gezegensel dönüş sistemi adını güneşin etrafında dönen gezegenlere benzediği için bu adı almıştır. Güneş hem kendi etrafında döner hem de gezegenler güneşin etrafında.

 

beton parlatma makinası

gezegensel dönüş

Grinderlarda ise ana eksen saat yönünde dönerken bu ana eksene bağlı olan tambura monte edilmiş küçük silim kafaları saat yönünün tersine döner. Bu da gezegenlerin güneş etrafında dönmesine benzer. Aşağıdaki şekilde bu konu anlatılmıştır.

Gezegensel dönüş sistemi operatöre de büyük kolaylık sağlar. Makinanın dönüş mekaniği makinayı ileri doğru ivmelendirir. Böylece makine yerinde durmak istemez. Operatör ufak bir itme gücü ile makineyi ilerletir.

Tüm bu sistemlerin yanında yine de işçilik hataları oluşabilmektedir. Bunun da önüne geçmek için kendi kendine ilerleyen ya da uzaktan kumandalı makinalar geliştirilmiştir.

Yazar Hakkında
×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize bir e-posta gönderin.info@superabrasive.com.tr

× WhatsApp Canlı Destek