2017 05 29 12 10 53 Solid Color Backgrounds Gallery Page 3
default-logo
tel-icon0532 270 40 43 Bilgi İçin Arayınız

Karo silim

Comment are off

karo silimiLavina 25-S beton silim makinası ile öncelikli olarak karolar silinip üzerindeki çapak, petch ve diğer ağır kir ve yüzey deformasyonları alındı. Daha sonra Burniser 36G-S çok yüksek devirli parlatma makinesi ve Shine Pro elmas emdirilmiş pedler ile parlatma işlemi yapıldı. ShinePro pedler kullanılarak  herhangi bir temizlik veya cila makinası ile de parlatma işlemi yapılabilir. Fakat burada fark yaratan devir ve makina ağırlığıdır. Yüksek devirli Burniser makinalar kullanılırsa uygulama hızı çok artar. 300 devir/dakika fırça hızına sahip bir temizlik otomatına göre yaklaşık 10 kat daha hızlı iş yapılabilir. Bu da büyük alanlar için gerçekten gerekli olan bir durumdur.

Lavina Burniser 36 G-S parlatma makinası, 3000 devir / dk hız ile dönen, üzerinde 600 cc Kawasaki motor olan çok güçlü bir makinadır. 10.000 metrekare ve üzeri büyük alanların parlatılması için rakipsizdir.
Karo siliminde en önemli sorunlardan bir tanesi de karoların döşenmesi esnasında bir birlerini arasındaki kot farklarıdır. Petch diye adlandırılan bu dikey çıkıntılar uygulama esnasında çok büyük zorluklar yaratmaktadır. Yine aynı şekilde çukurlaşmış veya tümsekleşmiş derzler de kendi etraflarında temizlenmeyen bir bölge oluşmasına sebep olurlar. Zamanla burada biriken kir çok daha zorlu bir hal alır.
Bu derz problemlerinin önüne geçmek ve mükemmel temizlik elde edebilmek için metal kazıma elmasları kullanılması gerekir. Sıradan bir temizleme pedi veya kimyasalın çözemeyeceği mekanik bir problemdir bu ve ancak kendisinden daha sert birşey ile sıyırılıp alınır. İşte tam da burada ancak  Lavina Beton Parlatma makinaları ve metal kazıma elmasları ile çözüm sağlanabilir.
Superabrasive’in sadece bu çıkıntıları almak için tasarladığı  SA Superthinck elmaslar kullanılabilir. SA Superthinck elmasların kenarları ovalleştrilmiştir, bu yüzden karo kenarlarını kırmadan fazlalıklar tıraşlanır.
Uygulama öncesi ve sonrası yüzey parlaklığı gloss metre parlaklık ölçer ile ölçülmüştür. Karonun yüzeyi ile ölçümde 0,7 GU parlaklık biriminde çıkmış, silim yapıldıktan sonra ise parlaklık 47 GU birime yükselmiştir.
gloss ölçümparlaklık ölçüm
 Kirli ve silinmesi gereken karo taşları
Yazar Hakkında
×

Merhaba!

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize bir e-posta gönderin.info@superabrasive.com.tr

× WhatsApp Canlı Destek